تبلیغاتThe Grey (2011) 8ktv

6 مرداد , 1392

داستان این فیلم درباره ی مهندسانی است که به خاطر آسیب دیدن یک دکل نفتی در آلاسکا با هواپیما عازم آلاسکا می شوند ولی به دلایل نامعلوم هواپیما سقوط می کند و عده ای از آنان از این سانحه جان سالم بدر می برند اما به دلیل اینکه تجهیزات رادیویی از بین رفته  آنها نمیتوانند درخواست کمک کنند پس برای زنده ماندن دست به هرکاری می زنند و... .

 

نام فیلم:

The-Grey-2012-Movie-Poster-e1318999208152The Grey

خاکستری

تاریخ اکران:

27 ژانویه 2012

7 بهمن 1390

کارگردان:

Joe Carnahan

جو کارناهان

نویسندگان:

Joe Carnahan

جو کارناهان

Ian Mackenzie Jeffers

یان مکنزی جفرس

بازیگران:

Liam Neeson

لیام نیسون

Frank Grillo

فرانک گریلو

Dermot Mulroney

درموت مولرونی

Dallas Roberts

دالاس رابرتز

Joe Anderson

جو اندرسون

Nonso Anozie

نانزو آنوژ

James Badge Dale

جیمز بدج دیل

محصول کشور:

ایالات متحده آمریکا

ژانر:

اکشن / ماجرایی / درام / تریلر(هیجان انگیز)

درجه بندی سنی:

R (مناسب برای افراد بالای 17 سال)


زمان : 146دقیقه

 

محمدرضا سیلاوی

 

منبع : سایت مووی مگ

 

لینک فیلم در  IMDB

 

نقد و بررسی فیلم

 

" گرگ ها " حیوانات درنده ایی هستند که همواره باعث ترس و وحشت سایر موجودات عالم ( مخصوصاً انسان! ) شده اند. دوست دامپزشکی دارم که همیشه یک نکته را به من گوشزد می کند و آن اینکه " از هیچ حیوانی به جز گرگ نباید ترسید! " . او تعریف می کند که تنها گونه ایی از حیواناتِ درنده که هیچ علاقه ا1یی به خوردن تمام طعمه هایش ندارد، گرگ است! ظاهراً این حیوان تنها از کشتن و دریدن موجودات زنده لذت می برد و اگر در این بین گرسنه هم باشد که دیگر اوضاع وخیم تر هم می شود! اما این قضیه در منطقه آلاسکا که داستان فیلم « خاکستری » در آنجا اتفاق می افتد کمی متفاوت از دیگر مناطق است. در این منطقه ظاهراً گرگ ها بسیار درنده تر از دیگر نقاط جهان هستند و دردسرهای فراوانی هم برای ساکنین این منطقه ایجاد می کنند بطوریکه در یک قانون جنجالی، اعلام شده شکار گرگ ها در منطقه الاسکا آزاد هست و هرکس که بخواهد می تواند این زبان بسته ها را به دیار باقی بفرستد! البته این قانون که توسط « سارا پالین » ( یکی از عجیب و غریب ترین سیاستمدارهای کشور آمریکا که در روزگاری نه چندان دور فکر می کرد آفریقا یک کشور هست و نه قاره! ) به مرحله اجرا گذاشته شد، در کوتاه مدت به حدی لاشه گرگ روی دست فرماندار گذاشت که بالاخره با اعتراض سازمانهای حمایت از حقوق حیوانات، یکجورایی قرار شد گرگ ها برای خودشان زندگی کنند  و انسانها هم برای خودشان! ( اما قانون اجازه کشتار گرگ ها کتباً هنوز در ایالات متحده موجود هست اما به شکل سابق که همه را حتی با وعده های مالی ترغیب به کشتن گرگ ها می کردند اجرا نمی شود ). « خاکستری » درباره درندگی گرگ ها و رفتارهایی است که آنها دارند. در این فیلم گرگ های منطقه آلاسکا با جزییات کامل در یک داستان اکشن به عنوان نقش منفی قرار گرفته اند و فکر می کنم یکی از ترسناک ترین " بدمن " هایی که تابحال در عمر خودم دیدم، همین گرگ ها باشند!

آت وی ( لیام نیسن ) تیرانداز ماهری است که در یک شرکت نفتی واقع در منطقه آلاسکا، وظیفه از بین بردن گرگ های درنده را دارد. منطقه ایی که آت وی و گروهی از پرسنل در آن فعالیت می کنند، چی2زی شبیه به یک دخمه است که نشانی از زندگی طبیعی در آن به چشم نمی خورد و به عبارت ساده تر تمام پرسنل شاغل در آن ، شامل افراد مشکل داری هستند که علاقه ایی زندگی اجتماعی ندارند و ترجیح می دهند تا در خلوت خودشان باشند. اما در یک روز زمانی که گروهی از پرسنل قصد خارج شدن از این منطقه را دارند، هواپیمای حامل آنها دچار سانحه شده و در منطقه سقوط می کند. تعداد بازماندگان این هواپیما تنها 7 نفر هستند که آت وی نیز یکی از آنان است. سرمای کشنده و بسیار سوزناک، باعث می شود تا بازماندگان به هر نحوی که شده به دنبال سرپناهی برای خود بگردند تا شاید نیروی کمکی بتواند هرچه سریعتر خودش را به آنها برساند و آنان را نجات دهد اما مشکل بزرگ دیگری وجود دارد که حتی از سرمای شدید منطقه هم کشنده تر است و آن حضور گرگ های گرسنه است! آت وی که تخصص در گرگ کشی دارد، سعی می کند تا بازماندگان را با قوانین و نحوه برخورد با گرگ ها آشنا کند اما گرگ ها گرسنه تر و زبان نفهم تر از آن هستند که بخواهند پایبند قوانین باشند...!

« خاکستری » از دسته اکشن هایی هست که در آن معمولاً همه افراد گروه به نوبت نفله می شوند و در انتها تنها یکی باقی می ماند! ( اصطلاحاً به آن survival می گویند که به معنای " باقی ماندن از مهلکه " می باشد ) اما این فیلم یک فرق اساسی با دیگر فیلمهای این ژانر دارد و آن اینکه در اینجا خبری از شخصیت های زائد و بی هویت نیست. در « خاکستری » تمام هفت نفر بازماندگان سانحه سقوط هواپیما دارای هویت مستقل می باشند و تماشاگر به خوبی در جریان فیلم آنها را درک کرده و نگران سرنوشت آنها می شود. در فیلمهای سبک survival معمولاً شخصیت های فرعی داستان که به همراه قهرمان اصلی به دنبال پیدا کردن راه نجات از مخمصه هستند، توسط بدمن های داستان به طرق مختلف از بین می روند و آب هم از آب تکان نمی خورد چراکه این شخصیت ها هیچ شناسنامه روشنی ندارند و بالطبع نبودشان هم چندان تاثیری در روند فیلم ندارد! ، اما خوشبختانه « جوئی کارناهان » در « خاکستری » این روند معمول را دستخوش تغییر کرده و به شخصیت های داستانش پر و بال داده تا فیلم به کمک این شخصیت های مکمل به جلو هدایت شود. البته به نظرم می شد که شخصیت های فرعی داستان به مراتب3 شخصیت پردازی بهتری می داشتند اما همینکه هنگام دریده شدن توسط گرگ ها ، تماشاگر برای سرنوشت شوم آنها تاسف بخورد، به نظرم به معنای این هست که « کارناهان » کار خود را به خوبی انجام داده است!

فضاسازی فوق العاده یکی دیگر از ویژگی های « خاکستری » است.« کارناهان » در « خاکستری » فضای بی نظیری از ترس و کنجکاوی ایجاد کرده که هر تماشاگری را مجذوب خود می کند. او در این فیلم شخصیت های داستان را به دل منطقه ایی می برد که اگرچه آنها در آنجا کار می کنند اما تابحال هرگز بدون تجهیزات ایمنی لازم از محل انجام فعالیت خود دور نشده اند، به همین جهت کاملاً با محیط پیرامونشان غریبه هستند و به درستی نمی دانند که چه چیزی در انتظارشان می باشد. آنها در منطقه آلاسکا تنها نظاره گر برف های سنگینی هستند که همه جا را سفید پوش کرده بعلاوه اینکه سرمای وحشتناک این منطقه نیز هر لحظه امکان نابود کردن آنها را دارد. این شرایط سخت و ترسناک در « خاکستری » با وسواس به تصویر کشیده شده و شما تا پایان فیلم امکان ندارد که لحظه ایی آرام بر روی صندلی خودتان بنشینید! .اما « خاکستری » جدای از تنهایی و سرما، دلیل دیگری را برای ترس به تماشاگر معرفی می کند که بسیار ترسناک تر و خشن تر از دو عامل قبلی هم هست و آن گرگ های منطقه آلاسکاست! به جرات می توانم بگویم که در کمتر فیلمی تا بدین حد به جنبه خونخواری گرگ ها توجه شده و چهره آنها تا بدین حد خشن توصیف شده است. در « خاکستری » این حیوانات چشمهای سفیدشان را در تاریکی آشکار می کنند و  در چشم بهم زدن می توانند یک انسان را تکه و پاره کنند. « خاکستری » موفق شده این محیط ترسناک را از سکانس آغازین فیلمش که با صحبت های آت وی همراه است، در دل تماشاگر ایجاد کند و تا سکانس پایانی هم آن را پرورش دهد. البته اگر پایان بندی غیرمعمول فیلم نبود، می شد که «خاکستری » را یک اکشن دلهره آور بی نقص بنامیم اما پایان بندی امیدوار کننده  فیلم در نهایت سبب می شود تا « خاکستری » نمره کامل را نگیرد. ظاهراً « کارناهان » فراموش کرده که در منطقه آلاسکا طبق گفته ساکنین 4اش ، اگر یک انسان در جنگل های وسیع این منطقه گم شود، احتمال نجات پیدا کردنش تنها %10 می باشد چه برسد به اینکه در دل جنگل گم شود و در آنجا تعداد زیادی گرگ گرسنه هم وجود داشته باشد!

پیرو کلیشه های اکشن سبک survival ، در اینجا ما قهرمانی داریم که چندان نشانی از یک قهرمان واقعی ندارد. او زندگی شخصی آشفته ایی دارد و حتی مدتی پیش چیزی نمانده بود که به زندگی شخصی اش خاتمه دهد! این شخصیت بحران زده توسط « لیام نیسن » ایفا شده است. بازیگری که بعد از حضور در فیلم « ربوده شده » توانست کارگردانان را متقاعد کند که هنوز هم می تواند در سنین پیری یک قرمان اکشن باشد. « نیسن » در این فیلم عملکرد بی نقصی داشته است. اگرچه شما می توانید در چهره او سردی و عصبانیت ناشی از قرارگیری در محیط سخت فیلمبرداری را مشاهده کنید، اما با این حال او عالی ظاهر شده است. تعجبم در این هست که چگونه « نیسن » 60 ساله می تواند در چنین شرایطی به انجام بازیگری آن هم در این درجه از سرما بپردازد! به نظرم « لیام نیسن » می تواند الگوی خوبی برای بازیگرانی باشد که همیشه از شرایط سخت فیلمبرداری گله دارند و عطای بازی در چنین نقشهایی را به لقایش می بخشند.

« خاکستری » یک اکشن " گرگی " ناب است که حتی زمان طولانی 146 دقیقه اش هم نمی تواند باعث خستگی شما شود. شما مطمئنا در هنگام تماشای « خاکستری » در جلوی صفحه نمایش میخکوب خواهید شد و به شخصیت هایی را نظاره خواهید کرد که همگی آنها قصد فرار از یک چیز را دارند و آن نه سرما، بلکه گرگ است!

 

منتقد : میثم کریمی


تعداد دیسک بلوری : 1 عدد دیسک 50 گیگابایت

 

 

 

قیمت : 330000 ریال   

 

حمل و نقل : 50000 ریال

 

 

 

جهت خرید این محصول بعد از ثبت نام در سایت, و سپس واریز مبلغ فوق (مبلغ ناچیزی به عنوان کارمزد تراکنش بانکی علاوه بر مبلغ فوق از حساب شما کسر می شود) مشخصات کامل خود را شامل نام و نام خانوادگی به همراه آدرس و کد پستی, لیست سفارش (اسم فیلم مورد نظر),شناسه پیگیری پرداخت (شماره تراکنش) و در صورت لزوم شماره موبایل (اختیاری) را در قسمت ارتباط با ما و یا به ایمیل 8ktv.us@gmail.com ارسال کنید  تا در اسرع وقت محصول سفارش داده شده شما ارسال گردد.

 

 

 

توجه توجه  خیلی مهم  :  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه اول (درگاه پرداخت پی لاین) ارسال شماره تراکنش pAYLINE به سایت 8KTV الزامی است

 

 

همچنین  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه دوم (درگاه پرداخت جهان پی) پر کردن تمام فیلدها و سپس ارسال شناسه پیگیری پرداخت به سایت 8KTV الزامی است

 

  

 

در صورت اشتباه فرستادن شناسه پیگیری پرداخت جهان پی و یا شماره تراکنش pAYLINE وبسایت 8KTV هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد

 

 

 

تخفیف ویژه 8KTV :  کاربرانی که حداقل 3 فیلم خریداری نمایند مبلغ 3000 تومان از هر فیلم تخفیف خواهند گرفت

 

  

 

حداقل زمان ارسال محصول : 2 هفته 

 

 

 

اطلاعات فنی فیلم بلوری

 

 

Title: The Grey (2011)
Rating: 7.0 [48,193 votes]
Genres: Action / Adventure / Drama / Thriller
Directors: Joe Carnahan
Cast (limited to 7): Liam Neeson / Frank Grillo / Dermot Mulroney / Dallas Roberts / Joe Anderson / Nonso Anozie / James Badge Dale...
Budget: $25,000,000
Countries: USA
Url: http://www.imdb.com/title/tt1601913/
About the movie: Crude oil workers in Alaska are heading home for a 2-week vacation, after working grueling shifts. On their way home, they encounter a vicious storm that brings their plane crashing down in the Alaskan tundra. 8 survivors must find their way to civilization. They are hampered by mysterious wolves.
 
Disc Info:
Disc Title: The.Grey.2012.US.BluRay.1080p.AVC.DTS-HD.MA5.1-CHDBits
Disc Size: 38,662,877,367 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
Playlist: 00800.MPLS
Size: 33,071,935,488 bytes
Length: 1:57:32
Total Bitrate: 37.51 Mbps

Video:
Video: MPEG-4 AVC Video / 31644 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

Audio:
Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz / 3702 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 192 kbps / DN -4dB / Dolby Surround

Subtitles:
Subtitle: English / 28.595 kbps
Subtitle: French / 21.726 kbps
Subtitle: Spanish / 21.285 kbps

 
 
درگاه پرداخت آنلاین پی لاین
 
 

 

درگاه پرداخت آنلاین جهان پی

 

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
شماره تلفن
توضیحات

لینک ثابت


نظرات


0 دیدگاه


    هیچ نظری برای این مطلب ارسال نشده است ! اولین نفر باشید ...

ایجاد یک نظر


دیدگاه شما:

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: