تبلیغاتHansel and Gretel: Witch Hunters (2013) 8ktv

6 مرداد , 1392

بعد از گذشت قصه های پریانی، هنسل و گرتل اکنون جایزه بگیر هایی هستند که در تمام دنیا در تعقیب جادوگرها هستند و آنها را از بین می برند. همانطور که افسانه ماه خونین نزدیک می شود، این برادر و خواهر با شکل جدیدی از شر رو به رو می شوند، شری که رازی از گذشته آنها را در خود دارد و .....

نام فیلم:
245234Hansel & Gretel: Witch Hunters
هنسل و گرتل: شکارچیان جادوگر
تاریخ اکران درآمریکا:
25  ژانویه 2013
6  بهمن 1391
کارگردان:
Tommy Wirkola
تامی ویرکولا
نویسدنگان:
Tommy Wirkola
تامی ویرکولا
Dante Harper        
دانته هارپر
بازیگران:
Jeremy Renner
جرمی رنر
Gemma Arterton
جما آرترتون
Famke Janssen
فامکی جانسن
Peter Stormare
پیتر استورمر
کمپانی توزیع کننده درآمریکا:
Paramount Pictures
محصول کشور:
آلمان / ایالات متحده آمریکا
ژانر:
اکشن / فانتزی / ترسناک
درجه بندی سنی:
R(مناسب برای افراد بالای 17 سال)

زمان : 88 دقیقه
 
محمدرضا سیلاوی / نیما بخت همت
 
 
منبع : سایت مووی مگ


لینک فیلم در  IMDB

 

 

نقد و بررسی فیلم

 

« هانسل و گرتل » از سری داستانهای کودکانه ای است که می توان گفت هر کودکی در جامعه غرب حداقل یکبار آن را شنیده است. این داستان در کشور خودمان هم1 شهرت قابل توجهی دارد و بارها شاهد پخش انیمیشن های مختلفی با موضوع « هانسل و گرتل » بوده ایم. نکته قابل توجه این داستان که برادران گریم آن را به جهانیان عرضه کرده اند (کسی به درستی نمی داند ریشه این داستان به کجا ارتباط دارد و چه کسی اولین بار آن را نوشته، اما بطور گسترده و شناخته شده، اولین بار برادران گریم بودند که این داستان را به شهرت و اعتبار رساندند ) این است که بارِ آموزشی فراوانی برای کودکان دارد و هنوز هم در بسیاری از کشورهای اروپایی از این داستان کلاسیک و زیبا برای آموزش فرزندانشان استفاده می کنند.
 
اما در هالیوود این قضیه تا حدود زیادی متفاوت است. چند سالی است که در هالیوود شاهد ساخت فیلمهایی براساس داستانهای کلاسیک یا شخصیت های واقعی تاریخی در موقعیت های عجیب و بی ربط هستیم؛ شاید قرارگیری آبراهام لینکلن در نقش شکارچی خون آشام، مشهورترین این اتفاقات باشد که هنوز کسی به درستی نمی داند چه چیزی به ذهن نویسنده خلاق آن فیلم رسید که آبراهام لینکلن را به جنگ خون آشامها فرستاده بود! در ادامه این روند نگران کننده که چند سالی است هالیوود به آن رو آورده، اینبار شاهد هستیم که دانته هارپر و تامی ویرکولا ، داستان معروف « هانسل و گرتل » را بصورت یک اکشن کاملا مضحک به اقتباس درآورده اند که از هر منظر که به آن بنگرید، یک اثر ضعیف و بی ارزش است.
 
هانسل ( جرمی رینر ) و گرتل ( جما آرترتون ) خواهر و برداری هستند که پس از اتفاقات خانه شکلاتی در دوران کودکی شان ، حالا بزرگ و بالغ شده اند اما به مسیری قدم نهاده اند که چندان ارتباطی با شخصیت دوران کودکی شان ندارد! این خواهر و برادر تصمیم گرفته اند تا به شکار جادوگران خبیث و بد ذات بروند تا شر آنها را برای همیشه از این دنیا کم کنند و جهان را به مکان آرام تر و منظم تری برای مردم تبدیل کنند. این دو در مسیر " جادوگرکشی " که کسب و کارشان است، به یک روستا فراخوانده می شوند تا مسئله ناپدید شدن کودکان در این منقطه را بررسی کنند9. اما ورود این خواهر و برادر به روستا با اتفاقات عجیبی همراه است.
 
همانطور که در خلاصه داستان مشاهده کردید، در این فیلم هانسل و گرتل بالغ شده اند و به شغل شرافتمندانه " جادوگرکشی " مبادرت ورزیده اند. قبل از اینکه به بخش اکشنِ بپردازم باید بگویم که طرح داستانی « شکارچیان جادوگر » یک روند کاملاً احمقانه را دنبال می کند که در لحظات زیادی بطور مستقیم به شعور مخاطبش توهین می کند. دو نویسنده این فیلم ( که یکی از آنها کارگردان فیلم هم هست ) در ذهن خودشان یک داستان " ون هلسینگی " را تصور می کردند که در قرون گذشته اتفاق بیفتد. اما همانطور که می دانید در هالیوود اگر فیلم اکشنی در قرون گذشته رخ بدهد ، حتما می بایستی یا پای خون آشام به میان بیاید یا جادوگران. تا اینجا باز هم می توان به ایده هارپر و ویرکولا احترام گذاشت و آنها را همسو با جریان " سینمای اکشن قرون گذشته ای " که مواد لازم برای تهیه آن چند تایی خون آشام و جادوگر است، دانست. اما زمانی که پای یک داستان ادبی کودکانه و بسیار محترم به نام « هانسل و گرتل » به میان می آید که قرار هست قهرمانان داستان جادوگری سازندگان باشند، نمی توان در مقابل آن سکوت کرد و گفت که باید تنها از اکشن لذت برد.
 
هانسل و گرتل در « شکارچیان جادوگر » از دنیای کودکی شان پا به دنیای جادوگران گذاشته اند و رسما شباهت انکار ناپذیری به یک چاپر آمریکایی پیدا کرده اند! دیگر خبری از احساسات زیبای این دو و حس همکاری با چاشنی بی تجربگی به چشم نمی خورد، ما در اینجا شاهد خواهر و برادری هستیم که کاملاً مطمئن از خود هستند و کلی هم بذله گو و گردن کلفتی به خرج می دهند. گرتل به آدمهایی که از آنها خوشش نمی آید، سر می کوبد و هانسل هم که نسخه جدید ون هلسینگ را به نوعی دیگر به تصویر کشیده است. حضور هانسل و گرتل در یک اثر کاملاً اکشن ، احمقانه و عجیب ترین تصمیمی بود که می شد برای ساخت یک فیلم گرفت و حالا با تماشای فیلم می توان به راحتی پی به این قضیه برد و از آن رنج کشید. حال تماشاگر می بایستی با این کرکترهای ناشناخته و بی هویت، به تماشای داستانی بنشیند که کمترین ارزش ممکن را دارد و هیچ خبری هم از جذابیت و تعلیق و غیره در آن مشاهده نمی شود. « شکارچیان جادوگران » داستانی تکراری را با حال و هوایی تکراری تر روایت کرده که حتی با 30 دقیقه تماشای آن می توانید پایان آن را 10حدس بزنید و اگر کمی با تجربه تر باشید حتی می توانید دیالوگ های احتمالی فیلم را حدس هم بزنید!
 
در بخش اکشن هم « هانسل و گرتل : شکارچیان جادوگر » حرف تازه ای برای گفتن ندارد. سالها از ساخته شدن « ون هلسینگ » ( که شباهت زیادی به حال و هوای این فیلم داشت ) گذشته است اما « شکارچیان جادوگر » نه تنها نمی تواند در بخش اکشن از آن سبقت بگیرد، بلکه در چندین مورد حتی ضعیف تر و بی برنامه تر هم عمل کرده است. « شکارچیان جادوگر » در بخش جلوه های ویژه مبتدی و خسته کننده است و به راحتی می توان پرده سبز را در پس زمینه فیلم مشاهده کرد. همچنین خون و خشونت زیادی هم در فیلم بکار رفته که مناسب چنین داستانی نیست. نکته ای که همواره در فیلمهای " جادوگر محور " شاهدش بوده و هستیم این است که تاکید زیادی بر وجه خشونت آمیز فیلم صورت نمی گیرد اما در « شکارچیان روح » ، جادوگران به وسیله جادوهایشان هر بلایی ( از پاره کردن دل و روده تا شلیک گلوله به جمجمه و خودکشی و... ) که خواسته اند سر شخصیت های بی ارزش داستان آورده اند و می توان گفت از حیث خشونت ، « شکارچیان روح » در رتبه ممتازی نسبت به هم قطارانش قرار میگیرد. در مورد بخش سه بعدی فیلم هم باید اعلام کنم که طراوت لازم را ندارد و اصلا معلوم نیست به چه دلیل اعلام شده که « شکارچیان جادوگران » قرار است بصورت سه بعدی اکران شود!
 
جرمی رینر و جما آرترتون ، دو بازیگر توانایی هستند که پیش از این ارزشهای خودشان را نشان داده اند. رینر اینروزها یکی از محبوب ترین بازیگران هالیوود است که نشان داده چه در آثار اکشن و چه در درام خوش می درخشد، اما حضور در نقش هانسل، دستاورد مفیدی برای او به حساب نمی آید. رینر در لحظاتی از فیلم شبیه به شخصیت " هاوکی " در فیلم « انتقام جویان » می شود و ل13حظاتی بعد با اسلحه عجیب و غریبش ( این اسلحه شباهت انکار ناپذیری به اسلحه مورد استفاده قرار گرفته در فیلم « لوپر / Looper » دارد ) شروع به تیراندازی با کمترین میزان خطا به دشمانش می کند. شخصیت جرمی رینر همین است و بیشتر از این هم نمی تواند از هانسلِ جادوگرکش انتظار داشت!
 
جما آرترتون در مقایسه با جرمی رینر از وضعیت بغرنج تری برخوردار است. عادت کرده ایم که شخصیت های زن هالیوودی را در فیلمهای اکشن ، قلدر و خوش زبان مشاهده کنیم ، اما آیا این مسئله در مورد گرتل هم صادق است؟ آرترتون در « شکارچیان روح » ایفاگر نقش زنی قدرتمند و دقیق است که با هیچکس تعارف ندارد و خیلی هم قلدری میکند. اول از همه باید گفت که جما آرترتون ظریف تر از آن است که برای این نقش مناسب باشد و نکته بدتر این است که وی خودش هم توانایی خارج شدن از فرم ظریف و زیبا را ندارد، به همین جهت ما شاهد دختری زیبا هستیم که با سر به صورت ملت می کوبد و این در صورتی هست که شاید ظریف تر از او و فرم رفتارش در آن حوالی مشاهده نشود!
 
در مجموع « هانسل و گرتل : شکارچیان جادوگر » را باید یکی از بدترین اقتباس های سال 2013 معرفی کنم که علاوه بر اکشن یکنواخت و خسته کننده اش، داستان به شدت احمقانه ای هم در خود پرورش داده که حتی تحمل یکبار دیدنش هم گاوِ نر می خواهد و مرد کهن .

منتقد : میثم کریمیتعداد دیسک بلوری : 1 عدد دیسک 50 گیگابایت

قیمت : 370000 ریال
   

حمل و نقل : 50000 ریال

جهت خرید این محصول بعد از ثبت نام در سایت, و سپس واریز مبلغ فوق (مبلغ ناچیزی به عنوان کارمزد تراکنش بانکی علاوه بر مبلغ فوق از حساب شما کسر می شود) مشخصات کامل خود را شامل نام و نام خانوادگی به همراه آدرس و کد پستی, لیست سفارش (اسم فیلم مورد نظر),شناسه پیگیری پرداخت (شماره تراکنش) و در صورت لزوم شماره موبایل (اختیاری) را در قسمت ارتباط با ما و یا به ایمیل 8ktv.us@gmail.com ارسال کنید  تا در اسرع وقت محصول سفارش داده شده شما ارسال گردد.

 

توجه توجه  خیلی مهم  :  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه اول (درگاه پرداخت پی لاین) ارسال شماره تراکنش pAYLINE به سایت 8KTV الزامی است

همچنین  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه دوم (درگاه پرداخت جهان پی) پر کردن تمام فیلدها و سپس ارسال شناسه پیگیری پرداخت به سایت 8KTV الزامی است

 

 

در صورت اشتباه فرستادن شناسه پیگیری پرداخت جهان پی و یا شماره تراکنش pAYLINE وبسایت 8KTV هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد

 

 

تخفیف ویژه 8KTV :  کاربرانی که حداقل 3 فیلم خریداری نمایند مبلغ 3000 تومان از هر فیلم تخفیف خواهند گرفت

 

 

حداقل زمان ارسال محصول : 2 هفته

 

 

اطلاعات فنی فیلم بلوری

 

Disc Info:
Disc Title:     Hansel and Gretel Witch Hunters 2013 Theatrical 3D BluRay 1080p AVC TrueHD5.1-CHDBits
Disc Size:      39,616,466,145 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        Yes
Extras:         Blu-ray 3D
BDInfo:         0.5.8
Name:                   00800.MPLS
Length:                 1:27:56.479 (h:m:s.ms)
Size:                   38,405,031,936 bytes
Total Bitrate:          58.23 Mbps

Video:
MPEG-4 AVC Video        30981 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 MVC Video        16490 kbps

Audio:
Dolby TrueHD Audio              English         3526 kbps       5.1 / 48 kHz / 3526 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB)
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Portuguese      640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB

Subtitles:
Presentation Graphics           English         20.322 kbps                   
Presentation Graphics           English         26.087 kbps                   
Presentation Graphics           French          20.876 kbps                   
Presentation Graphics           Spanish         19.052 kbps                   
Presentation Graphics           Portuguese      18.361 kbps

 
 
 

 نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
شماره تلفن
توضیحات

لینک ثابت


نظرات


0 دیدگاه


    هیچ نظری برای این مطلب ارسال نشده است ! اولین نفر باشید ...

ایجاد یک نظر


دیدگاه شما:

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: