تبلیغاتThe Hobbit: An Unexpected Journey (2012) 8ktv

6 مرداد , 1392

 

 

13دورف به همراه گاندولف جادوگر بزرگ به خانه ی بیلبو بگینز که یک هابیت و ساکن روستای شایر است می روند و در آنجا تصمیم می گیرند تا سفری دور و دراز را برای یافتن گنجینه های افسانه ای آغاز کنند. در میانه های راه بیلبو از گروه جدا افتاده و گم می شود و در آنجا با گالوم روبرو می شود که که حلقه ی قدرت را در اختیار دارد و...

 

نام فیلم : 

The Hobbit: An Unexpected Journey

هابیت : یک سفر غیرمنتظره

تاریخ اکران :

14 دسامبر، 2012

کارگردان : 234252345

Peter Jackson

پیتر جکسون

نویسنده : 

Fran Walsh

فرن ولش

Philippa Boyens

فیلیپا بوینس

Peter Jackson 

پیتر جکسون

Guillermo del Toro

گیلرمو دل تورو

بازیگران :

Ian McKellen

ایان مک کلن

Martin Freeman

مارتین فریمن

Richard Armitage

ریچارد آرمیتایج

Elijah Wood

الیجا وود

Hugo Weaving

هوگو ویوینگ

Cate Blanchett

کیت بلانشت

Christopher Lee

کریستوفر لی

Andy Serkis

اندی سرکیس

سبک فیلم :

ماجراجویی

درجه بندی سنی :

PG-13 ( مناسب برای افراد بالای 13 سال )

مدت زمان : 169 دقیقه

 

امیر گلسفیدی

 

منبع : سایت مووی مگ

  

لینک فیلم در  IMDB

 

نقد و بررسی فیلم

 

از سری فیلمهای « ارباب حلقه ها » در تاریخ سینما به عنوان یکی از پیشگامان روایت فرم جدید داستان حماسی نام می برند و فکر می کنم که این لقب واقعا برازنده1 این سه گانه جذاب و دیدنی باشد. اولین قسمت از « ارباب حلقه ها » در سال 2001 به نمایش در آمد و سومین و آخرین آن هم در سال 2003 ، پایانی بی نظیر برای پیتر جکسون بود که با درو کردن جوایز اسکار ، توانست خداحافظی باشکوهی با این سه گانه خاطره انگیز داشته باشد. حال، نزدیک به 10 سال از اکران آخرین قسمت « ارباب حلقه ها » و جارو کردن جوایز اسکار توسط پیتر جکسون و عوامل فیلمش می گذرد و ما شاهد بازگشت مجدد وی به سینما با داستان « هابیت » هستیم که یک مقدمه برای « ارباب حلقه ها » به حساب می آید.

شاید بتوان گفت که پیتر جکسون بعد از به پایان رساندن « ارباب حلقه ها » هرگز نتوانست بار دیگر خوش بدرخشد و حتی پروژه بزرگ و جاه طلبانه « کینگ کنگ » که نقدهای مثبت و استقبال مناسب تماشاگران را به خود دید، نتوانست آنطور که انتظار می رفت، رضایت طرفداران پیتر جکسون را به همراه داشته باشد. در ادامه نیز جکسون به سراغ یک داستان فانتزی – درام به نام « استخوان های دوست داشتنی » رفت که این اثر به شدت متوسط بود و استقبال خوبی هم از آن به عمل نیامد. خیلی ها معتقد بودند که جنس کارگردانی پیتر جکسون متعلق به ساخت چنین آثاری نیست و بهتر هست به قلمرو خودش بازگردد و همینطور هم شد.

جکسون بعد از « استخوان های دوست داشتنی » به سراغ اقتباس کتاب « هابیت » به قلم تالکین رفت که پیش از آن ، با اقتباس داستان « ارباب حلقه ها » از وی، موفق به کسب اسکارهای متعدد و فتح گیشه ها شده بود. خبر ساخت « هابیت » موجی از اظهار نظرهای مثبت را در محافل عمومی به همراه داشت که همگی بر این نظر استوار بود که پیتر جکسون به ریشه خود بازگشته و با ساخت « هابیت »2 مشخصاٌ بار دیگر هوس دریافت مجسمه های اسکار را در سر می پروراند.

ساخت « هابیت » در نهایت آغاز شد و تا به انتهای مرحله فیلمبرداری نیز با حواشی بسیاری همراه بود که از جمله آنها تلف شدن تعداد زیادی حیوان در حین فیلمبرداری بود که صدای حامیان حقوق حیوانات را هم در آورد و آنها با برگزاری تجمعات مخالفت آمیز، خواستار توضیح سازندگان درباره این اتفاقات شدند. البته همانطور که انتظار می رفت، این اعتراضها در نهایت نادیده گرفته شد ( در پشت صحنه احتمالات توافق هایی صورت گرفت ) و پروژه عظیم « هابیت » در اولین قسمت خودش تحت عنوان « هابیت « یک سفر غیرمنتظره » به اکران عمومی درآمد و طرفدران « ارباب حلقه ها » این فرصت را پیدا کردند که فیلم محبوبشان را اینبار از زاویه ای دیگر و روایتی متفاوت مشاهده کنند.

« هابیت » داستان یک هابیت کوچک به نام بیلبو ( مارتین فریمن ) می باشد که به خوشی و خرمی در سرزمین شایر، در حال گذران ایام می باشد. او در این مکان سبز و دوست داشتنی، زندگی آرامی دارد و به نظر می رسد که زندگی به کام باشد. اما وقتی که وی با یک جادوگر به نام گاندولف ( ایان مک کلن ) و سیزده کوتوله ملاقات می کند، مسیر زندگی راحتش دستخوش تغییراتی می شود. گاندولف و یارانش به رهبری یک جنگجوی قدرتمند به نام ثورین ( ریچارد آرمیتج ) ، در جستجوی بازپس گیری پادشاهی کوتوله ها هستند و برای اینکار می بایستی با یک اژدهای مهیب به نام اسماگ، مبارزه کنند.

اما در کمال تعجب، بیلبو که فردی ترسو می باشد، با این گروه همراه می شود و این بر خلاف خواسته اعضای گروه است که معتقدند او توانایی3 جنگجو بودن را ندارد. با اینحال گاندولف با اصرار بر اینکه او می تواند به گروه کمک کند، وی را با خود همراه می کند. این گروه در سفر با موجودات مختلفی از جمله اُرگ ها و غول ها و جن ها برخورد می کنند و البته بیبلو بزودی به موجودی به نام گالوم ( اندی سرکیس ) می رسد که...

« هابیت : یک سفر غیرمنتظره » ، روایتی شبیه به آنچه که در سری « ارباب حلقه ها » شاهدش بودیم، دارد اما نه با آن کیفیت و وسواسی که از پیتر جکسون انتظار می رفت. « ارباب حلقه ها » کتابی قطور بود که به راحتی می شد آن را تبدیل به چند فیلم سینمایی دنباله دار کرد و جزییات فراوانش را در بهترین فرم سینمایی، به مخاطب ارائه داد. اما کتاب « هابیت » به هیچوجه پتانسیل تبدیل شدن به یک اثر سه گانه را ندارد و از این رو متاسفانه « هابیت : یک سفر غیرمنتظره » در اواسط داستان، تا حدودی خسته کننده می شود. پیتر جکسون در ساخت « هابیت » تلاش کرده عناصر موفق سری « ارباب حلقه ها » را بار دیگر در این فیلم احیاء کند و مواردی را هم شخصاً به « هابیت » اضافه کرده، اما نتیجه کار کند بودن ریتم فیلم و ملال آور شدن آن در ادامه داستان بوده است.

البته مشخصاً کارگردانی عالی پیتر جکسون مخصوصاً در صحنه های بزرگ و عظیم، به اندازه کافی درخشان و چشم نواز است که ما را به یاد شاهکارش یعنی « ارباب حلقه ها » بیندازد ، اما عاملی که باعث می شود تماشاگر نتواند لذت کافی را از داستان « هابیت » ببرد، همان ریتم کند و اصرار بر سه گانه بودن این داستان است که ضربه ای اساسی بر پیکره فیلم وارد آورده و بیش از اندازه آن را کش دار کرده است. پیتر جکسون با اصرار عجیبی، حدود 40 دقیقه از مدت زمان ابتدایی فیلم را صرف شادی و پایکوبی کوتوله های داستان در خانه بیلبو کرده که هیچ دلیلی برای اختصاص دادن این مدت 4زمان به این موضوع وجود ندارد. این مشکل حتی زمانی که اعضای گروه به سمت هدف رهسپار می شوند نیز به چشم می خورد که تماشای طولانی مدت پیاده روی بازیگران فیلم، از جمله آن است. شاید بهتر می بود که داستان « هابیت » حداقل در دو قسمت روانه سینما می شد تا این ریتم کسل کننده ، تصویرسازی زیبا و جلوه های بصری فوق العاده فیلم را تحت تاثیر قرار ندهد.

« هابیت » البته مشکل دیگری هم در بخش تصویر دارد و آن نحوه فیلمبرداری اش می باشد. یکی از بحث ها های داغی که تا پیش از اکران « هابیت » در رسانه های مختلف مطرح بوده ، تکنیک تصویربرداری 48 فریم بر ثانیه بوده که پیتر جکسون تاکید شدیدی بر استفاده از آن داشت. جکسون در توضیح این تکنولوژی گفته بود که : « با استفاده از این تکنولوژی ، کیفیت تصاویر بالاتر می رود و ما شاهد صحنه های به مراتب طبیعی تری خواهیم بود که چشمها را آزار نخواهد داد» . اما آنچه که بر روی پرده سینماها نقش بسته، چیزی شبیه به مستندهای تلویزیونی است که حتی در هنگام دیالوگ گفتن شخصیت ها ، شبیه به ضبط ویدئوی پشت صحنه فیلم می شود! این فرم فیلمبرداری در لحظاتی ، باعث پرت شدن حواس تماشاگر و عدم تمرکز او بر تصویر می شود که اصلاً جالب نیست ( حداقل برای من نیست ) . با اینحال فیلمبرداری 48 فریمی، در سکانس هایی که در آن جلوه های ویژه خودنمایی می کنند، چشم نواز است چراکه ما شاهد کیفیت بهتر CGI هستیم که با لرزش کمتری در تصویر مواجعه می شوند. هیولاها و موجودات عجیب الخلقه ای که توسط کامپیوتر خلق شده اند، فکر می کنم برای اولین بار باشد که تا این حد شفاف و باورپذیر به تصویر کشیده شده اند و از این حیث، این تکنیک فیلمبرداری مزیت هایی هم داشته است. با اینحال هنوز معتقدم که در لحظات غیر کامپیوتری فیلم، مشکل فیلمبرداری 48 فریم بر ثانیه تا حد زیادی خودش را نشان می دهد به حدی که در لحظاتی تماشاگر را به یاد اجرای شوی زنده مجریان تلویزیونی می اندازد که اینبار با دیالوگ های شخصیت های داستان جایگزین شده است.5

با اینحال هرچقدر که این تصویربرداری 48 فریمی ( فکر می کنم نام خوبی برای این تکنیک باشد! ) باعث اذیت شدن تماشاگر می شود، اما بخش سه بعدی و تکنولوژی جدید بکار رفته در کیفیت صوت، عالی است. بخش سه بعدی « هابیت » همانطور که انتظار می رفت، عالی و بی نظیر است و بخصوص در صحنه های جنگ و شلوغ ، چشمها را به خود خیره می کند. تماشای دکورهای عظیم با رنگ بندی های تیره نیز به لطف تکنولوژی سه بعدی مناسبی که در این فیلم بکار گرفته شده، چشمها را آزار نمی دهد و در مجموع باید بگویم که بخش سه بعدی هابیت نمره کامل را دریافت می کند.

بخش صوتی « هابیت » نیز همانند بخش فیلمبرداری ، از یک تکنولوژی جدید بهره برده است که برخلاف اولی که چندان رضایت بخش نیست، این یکی به شدت عالی و هیجان انگیز است. سیستم میکس و صداگذاری جدیدی که تیم جلوه های صوتی از آن بهره گرفته اند، " اَتموس " نام دارد که گفته می شود قادر هست تا 128 صداهای مجزای مختلف را به گوش تماشاگر برساند و از این حیث یک انقلاب در عرصه صدا به حساب می آید. البته اعلام شده که اشتباهاتی هم در استفاده از این تکنولوژی در فیلم « هابیت » به کار رفته است که مهمترین آن اشتباه محاسباتی در خارج شدن صدا از بلندگو هست که فرضاً اگر فرد قرار گرفته در سمت چپ تصویر را مشاهده می کنید، شاید صدای او از سمت راست شنیده شود! با اینحال من معتقدم که این کیفیت صدا عالی است و مطمئناً بزودی در فیلمهای دیگر نیز از آن استفاده خواهد شد.

بازیگران « هابیت » که تقریباً همگی آنها همان بازیگران تیم 66« ارباب حلقه ها » هستند، کار خود را به خوبی انجام داده اند. بهترین بازیگر فیلم بدون شک اندی سرکیس است که در نقش گالوم، مانند سری « ارباب حلقه ها » بر پرده سینماها می درخشد. اندی سرکیس شاید یکی از بدشانس ترین بازیگران هالیوود باشد چراکه اغلب در نقشهایی حضور پیدا می کند که کل بدنش با جلوه های ویژه کامپیوتری تعویض شده است! سرکیس در « هابیت » ما را بار دیگر به محفلی می برد که سرآغاز آشنایی ما با او بود. او در قالب شخصیت گالوم، بار دیگر ظرافت بازی اش را به تصویر کشیده و حیف است که از او و بازی خیره کننده اش چشم برداریم. ایان مک کلن و مارتین فریمن در « هابیت » تصویری درام – کمدی از خودشان ترسیم کرده اند که در لحظاتی جواب داده و در لحظات دیگر نه، اما روی هم رفته قابل قبول است. ریچارد آرمیتج نیز در نقش ثورین، همان جنگجوی جدی و سلحشوری است که قرار است جای خالی " آراگون " را در « هابیت » پر کند. آرمیتج که بیشتر مدت زمان فیلم به او اختصاص یافته است، به خوبی در نقش این جنگجوی بی باک فرو رفته و تماشاگر پر توقع این فیلم، خیلی زود با او ارتباط برقرار می کند. دیگر بازیگران مطرح فیلم از جمله هوگو ویوینگ و کیت بلانشت، دقیقا فرم بازی شان در « ارباب حلقه ها » را به « هابیت » منتقل کرده اند که نتیجه اش همان، عالی بی نقص است.

« هابیت : یک سفر غیرمنتظره » علی رغم تمام مشکلاتی که دارد، از لحاظ بصری عالی است و ایراد چندانی نمی توان بر آن گرفت. شاید تنها مشکل فیلم که در مواردی مخاطب را آزار خواهد داد، سرعت 48 فریم بر ثانیه فیلمبرداری باشد که فاقد جذابیت لازم برای چنین فیلمی است. « هابیت » یک دستاورد عظیم از لحاظ تکنولوژی و یکی از بهترین های سال از لحاظ فنی است که چشم ها را به خود خیره می کند، اما از لحاظ روایت داستان و جذابیت داستانی، فاصله زیادی به شاهکار پیتر جکسون یعنی « ارباب حلقه ها » دارد. « هابیت » کش دار، خسته کننده و در برخی موارد حتی آزار دهنده از لحاظ چارچوب داستانی است و بهتر هست امیدواریم باشیم که این ریتم نامتوازن در قسمت های بعدی بهبود پیدا کند تا شاید فیلمی به مراتب یکدست تر را شاهد باشیم.

 
منتقد : میثم کریمی

 

 

تعداد دیسک بلوری : 2 عدد دیسک 50 گیگابایت

 

قیمت : 650000 ریال   

حمل و نقل : 50000 ریال

 

جهت خرید این محصول بعد از ثبت نام در سایت, و سپس واریز مبلغ فوق (مبلغ ناچیزی به عنوان کارمزد تراکنش بانکی علاوه بر مبلغ فوق از حساب شما کسر می شود) مشخصات کامل خود را شامل نام و نام خانوادگی به همراه آدرس و کد پستی, لیست سفارش (اسم فیلم مورد نظر),شناسه پیگیری پرداخت (شماره تراکنش) و در صورت لزوم شماره موبایل (اختیاری) را در قسمت ارتباط با ما و یا به ایمیل 8ktv.us@gmail.com ارسال کنید  تا در اسرع وقت محصول سفارش داده شده شما ارسال گردد.

 

توجه توجه  خیلی مهم  :  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه اول (درگاه پرداخت پی لاین) ارسال شماره تراکنش pAYLINE به سایت 8KTV الزامی است

 

همچنین  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه دوم (درگاه پرداخت جهان پی) پر کردن تمام فیلدها و سپس ارسال شناسه پیگیری پرداخت به سایت 8KTV الزامی است

  

در صورت اشتباه فرستادن شناسه پیگیری پرداخت جهان پی و یا شماره تراکنش pAYLINE وبسایت 8KTV هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد

 

تخفیف ویژه 8KTV :  کاربرانی که حداقل 3 فیلم خریداری نمایند مبلغ 3000 تومان از هر فیلم تخفیف خواهند گرفت

  

حداقل زمان ارسال محصول : 2 هفته 

 

اطلاعات فنی فیلم بلوری

 

توضیحات :

شامل دو دیسک بلوری سه بعدی 50 گیگ  ... یکی از بینظیرترین عنوانهای سه بعدی تا به امروز در دنیای سه بعدی

درصورت درخواست برای خرید دیسک بلوری پشت صحنه این فیلم علاوه بر میلغ فوق 12000 ت دیگر واریز نمایید ..

که مبلغ کل اسپیشال پک میشود  65.000 ت  +  12000 ت  

 

مشخصات دیسک بلوری پشت صحنه  : 

 

Special Features] The Hobbit An Unexpected Journey (2012) BluRay 1080p AVC DD2.0-CHDBits


Disc1  Info:
Disc Title: HOBBIT_PT1_D1
Disc Size: 33,872,586,238 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
Playlist: 00100.MPLS
Size: 33,476,370,432 bytes
Length: 1:33:44.493
Total Bitrate: 47.62 Mbps

Video:
MPEG-4 AVC Video        25974 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 MVC Video        11993 kbps

Audio:
DTS-HD Master Audio             English         5234 kbps       7.1 / 48 kHz / 5234 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             French          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Spanish         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Portuguese      448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB

Subtitles:
Subtitle: English / 60.803 kbps
Subtitle: French / 45.327 kbps
Subtitle: Spanish / 54.935 kbps
Subtitle: Portuguese / 52.778 kbps
Subtitle: French / 0.997 kbps
Subtitle: Spanish / 1.013 kbps
Subtitle: Portuguese / 1.002 kbps

--------------------------------------------------

Disc 2 Info:
Disc Title: HOBBIT_PT1_D2
Disc Size: 32,108,387,390 bytes
Protection: AACS
BD-Java: Yes
Playlist: 00100.MPLS
Size: 26,466,564,096 bytes
Length: 1:15:56.718
Total Bitrate: 46.47 Mbps

Video:
MPEG-4 AVC Video        25107 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 MVC Video        11616 kbps

Audio:
DTS-HD Master Audio             English         5456 kbps       7.1 / 48 kHz / 5456 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             French          448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Spanish         448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Portuguese      448 kbps        5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB

Subtitles:
Subtitle: English / 34.374 kbps
Subtitle: French / 25.211 kbps
Subtitle: Spanish / 28.825 kbps
Subtitle: Portuguese / 28.254 kbps
Subtitle: French / 0.802 kbps
Subtitle: Spanish / 0.897 kbps
Subtitle: Portuguese / 0.961 kbps

درگاه پرداخت آنلاین پی لاین

قیمت کلی فیلم بدون پشت صحنه : 700000 ریال

  

درگاه پرداخت آنلاین جهان پی

قیمت کلی فیلم همراه با پشت صحنه : 820000 ریال 

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
شماره تلفن
توضیحات

لینک ثابت


نظرات


0 دیدگاه


    هیچ نظری برای این مطلب ارسال نشده است ! اولین نفر باشید ...

ایجاد یک نظر


دیدگاه شما:

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: