تبلیغاتWorld War Z (2013) 8ktv

30 شهریور , 1392

معرفی فیلم

 

کارمند سازمان ملل "گری لین" برای جلوگیری از گسترش بیماری که انسان ها را تبدیل به زامبی می کند دنیا را زیر پا می گذارد. زامبی هایی که ارتش ها و دولت ها را سرنگون کرده و خطر نابودی کل نژاد انسان, دنیا را تهدید می کند و ....نام فیلم:

World War Z

جنگ جهانی زد

تاریخ اکران درآمریکا:51c149e1c26651371621857world-war-z-poster03

21  ژوئن 2013

31  خرداد 1392

کارگردان:

Marc Forster

مارک فورستر

برگرفته از رمانی به همین نام، به قلم:

Max Brooks

مکس بروکس

نویسندگان:

Matthew Michael Carnahan    

متیو مایکل کارناهان

Drew Goddard     

درو گودارد

Damon Lindelof   

دیمون لیندلاف

بازیگران:

Brad Pitt

برد پیت

Mireille Enos

میریل اینوش

James Badge Dale

جیمز بَج دیل

Matthew Fox

متیو فاکس

کمپانی توزیع کننده درآمریکا:

Paramount Pictures

محصول کشور:

ایالات متحده آمریکا / مالت

ژانر:

اکشن / درام / ترسناک / علمی – تخیلی / هیجان انگیز(تریلر)

درجه بندی سنی:

PG-13 (مناسب برای افراد بالای 13 سال)

مدت زمان:

116 دقیقه

محمدرضا سیلاوی / نیما بخت همت

 

 

منبع : سایت مووی مگ

لینک فیلم در  IMDB

نقد و بررسی فیلم

 

« جنگ جهانی زد » را باید پر دردسرترین فیلم دو سال اخیر از لحاظ مراحل تولید نام برد چراکه اتفاقات عجیب پیش بینی نشده بسیاری برای آن رخ داد که کمتر دیده شده برای 1یک فیلم سینمایی در ابعاد بلاک باستر رخ دهد. از جمله اتفاقات این بود که در مراحل تولید، ناگهان تهیه کنندگان اعلام کردند که از پایان بندی فیلم و بعضی از قسمت های فیلم راضی نیستند و به همین جهت باید این بخش ها دوباره فیلمبرداری شود! این تصمیم عجیب تهیه کنندگان باعث شد تا بودجه فیلم که پیش از این حدود 125 میلیون دلار برآورد شده بود، به 200 میلیون دلار افزایش پیدا کند و « جنگ جهانی زد » تبدیل به یک اثر همتراز با بزرگان بلاک باستری هالیوود نظیر « مرد آهنی » و « سوپرمن » باشد. اما حتی وسواس تهیه کنندگان و گلایه های متعددشان از فیلمنامه که معتقد بودند کیفیت لازم را ندارد، هم باعث نشده تا « جنگ جهانی زد » به اثری ماندگار تبدیل شود. داستان از این قرار هست : 

گری لین ( براد پیت ) یک مامور سابق تجسس سازمان ملل است که سالهای زیادی از عمرش را در کشورهای در حال جنگ و نزاع گذرانده اما حالا به یک دلیل و آن هم خانواده، برای همیشه این کار را ترک کرده است. گری تصمیم گرفته تا از این پس به زندگی دو دخترش به نامهای کونستانس ( استرلینگ جرینز ) و ریچل ( ابیگل هارگرو ) و همسرش کَرن ( میرله اِنوس ) اهمیت بیشتری داده و در کنار آنها باشد.

اما در یک صبح معمولی در خیابانهای فیلادلفیا ، ناگهان همه شهر بهم ریخته و عده ای شروع به حمله به دیگران می کنند. بزودی معلوم میشود که افراد حمله کننده، به نوعی ویروس کشنده مبتل2ا شده اند که آنها را تبدیل به موجوداتی درنده و خونخوار کرده که تنها هدفشان ویرانی و نابودی انسانهاست. در این وضعیت خطرناک ، گری در لحظات آخر به همراه خانواده اش با هلیکوپتر موفق می شود تا از مهلکه بگریزد و به یک کشتی امن واقع در اقیانوس اطلس بپیوندد؛ جایی که در آن اطلاع می یابد که باید به شغل سابق خود برگشته و به راه حلی برای پایان دادن به این شرایط و یافتن درمان اقدام کند. اما گری مخالف تنها گذاشتن خانواده و ریسک کردن بر سر زندگی اش است با اینحال زمانی که به او اطلاع داده می شود در صورت سرباز زدن از وظیفه اش ، جان خانواده اش در خطر قرار میگیرد، مجبور به پذیرش این پیشنهاد می شود اما ...

« جنگ جهانی زد » همانطور که پیش از این هم می شد حدس زد ، به واسطه تغییرات مکرری که در بدنه فیلمنامه داشته و هرکس که از راه رسیده نسبت به تغییر آن اقدام کرده، فیلمنامه آشفته ای دارد که کمتر نشانه ای از هوش و خلاقیت و یا حتی فاکتور " جذابیت " را در آن مشاهده کرد. « جنگ جهانی زد » شروعی غافل گیر کننده و طوفانی دارد. عده ای زامبی که در این فیلم مصمم تر و سریع تر از هر زمان دیگری هستند، ناگهان کل منطقه را به محاصره در آورده و شروع به قلع و قمع ملت می کنند. اما زمانی که گری و خانواده اش به کشتی برده می شوند و در آنجا به گری اعلام می شود که باید قهرمان داستان باشد و به دنبال درمان این زامبی های نگون بخت باشد، مشکلات فیلم آغاز می شود و تا انتهای فیلم، به اوج خود می رسد.3

متاسفانه تماشاگر در « جنگ جهای زد » با قهرمانی مواجه هست که هیچ هویت و شخصیت مستقلی ندارد و تنها این تصاویر پس زمینه و اتفاقات و اشارات سیاسی هست که مسیر فیلم را به جلو هدایت می کند. اینکه فیلمی درباره جماعت زامبی ساخته شده که در آن مکررا مسائل روز سیاسی در قالب اشارات مستقیم مورد توجه قرار بگیرد، از آن دست اتفاقاتی هست که کمتر در اثری بلاک باستری تا این حد واضح به تصویر کشیده شده است. تهیه کنندگان که تغییرات مشخصی را با توجه به سلیقه شان در فیلمنامه بوجود آورده اند، گری را در « جنگ جهانی زد » ، به نقاط مختلف دنیا از جمله کره جنوبی می فرستند تا شاید راه حلی برای بحران پیش روی بیابد اما چه کسی هست که نداند این سکانس ها فقط به جهت یافتن بازاری بین المللی در فیلم گنجانده شده و هیچ رابطه منطقی پشت آن قرار نگرفته است؟

« جنگ جانی زد » در ادامه کار را خراب تر می کند و تصمیم می گیرد فیلمنامه سراسر اکشن اش را در مسیر سیاسی به کار گیرد و احتمالاً مسائل مالی پشت پرده نیز در این امر بی تاثیر نبوده، به 4همین جهت، گری ناگهان سر از اورشلیم ( واقع در اسرائیل ) در می آورد و ما شاهد این هستیم که در آنجا در حال ساخت یک دیوار عظیم در برابر زامبی ها (!) هستند. این دیوار که مشخصاً مابه ازای بیرونی آن را همه دیده اند، در اینجا نقش محافظ در برابر جماعت زامبی را ایفا می کند. این روند در ادامه با ملحق شدن فلسطینی ها و به اسرائیلی ها و برافراشته شدن پرچم و منقلب شدن زامبی های عزیز و... به نقطه اوج خود می رسد که واقعاً مشخص نیست چه در ذهن نویسنده داستان گذشته که داستانی تا این حد آشفته را را در ذهن خود پرورش داده است. متاسفانه نه اتفاقات فیلمنامه و نه کلامی که از زبان شخصیت های داستان خارج می شود، توانایی این را ندارد که بتواند ارزش خود را به عنوان یک اثر ارزشمند و قابل تحمل اثبات کند. سیاست پذیری « جنگ جهانی زد » متاسفانه بیشتر از حد رایج است و حتی در جاییاز داستان، ما این دیالوگ را از زبان نماینده سازمان موساد می شنویم که :« دولت اسرائیل مایل هست که سلامتی همه انسانها با هر دین و مذهب و ملیتی را تضمین کند و سلامتی انسانها برایش در اولویت قرار دارد! »، من فکر میکنم که نیازی به توضیح بیشتر درباره فیلمنامه « جنگ جهانی زد » وجود نداشته باشد. در واقع چنانچه بخواهم به یک جمع بندی درباره فیلمنامه « جنگ جهانی زد » برسم باید بگویم که این فیلم در خوشبینانه ترین حالت ممکن، 35 دقیقه فیلمنامه مفید دارد و مابقی آن مغلطه ای از اشارات سیاسی و تبلیغاتی است که اصلاً وجه خوشی در قامت یک اثری بلاک باستری ندارد.
5
اکشن « جنگ جهانی زد » با توجه به بودجه هنگفت فیلم ، تماشایی و جذاب از آب درآمده است. البته اکشن و جلوه های ویژه فیلم انتقادات زیادی را به خود دیده که اغلب آنها صحیح و قابل توجه بوده، از جمله اینکه درجه بندی سنی فیلم که پیش از اکران گفته می شد R هست، ناگهان به پس از تغییر بودجه فیلم به PG-13 تغییر پیدا کرد و متعاقباً خشونت فیلم هم بطور چشمگیری کاهش پیدا کرد. اینکه خشونت در فیلم کم باشد، ایراد چشمگیری نیست و شاید از برخی جهات موثر هم باشد، اما وقتی شما با اثری مواجه هستید که در آن زامبی وجود دارد و خب ، زامبی ها هم علاقه ای به مصالحه و یا دیپلماسی ندارند، نمی توانید اثری تا این حد خنثی را روانه بازار کنید و در آن از ترفندهای مکرر سینمایی به جهت کاهش خشونت استفاده کنید. به وضوح مشخص هست که « جنگ جهانی زد » با توجه به درجه بندی سنی R ساخته شده است، اما ظاهراً پس از فیلمبرداری مجموعه ای از افکت های لرزشی کامپیوتری را به جان زامبی های داستان انداخته اند تا تماشاگران در حین تماشای فیلم خون و زشتی های کمتری را شاهد باشند! این حقه عجیب و غریب و البته ثبات متزلزلی که تهیه کنندگان در ساخت این فیلم داشته اند، کمی از فروغ اکشن هیجان انگیز فیلم کاسته است اما با اینحال هنوز « جنگ جهانی زد » چندتایی سکانس تماشایی و بسیار هیجان انگیز دارد که می تواند در خاطر سینما دوستان باقی بماند. 

انتخاب برد پیت به عنوان 6قهرمان داستان تصمیمی عجولانه بوده است. اینکه برد پیت در نهایت یک ستاره سینما محسوب می شود و آن هم ستاره ای که اغلب درخشش در آثار درام سینما بوده و نه اکشن. شاید اگر بازیگرانی نظیر ویل اسمیت و یا تام کروز که مقبولیت بیشتری در آثار اکشن دارند، در نقش گری حضور پیدا می کردند، این امکان این وجود داشت که تماشاگر بتواند راحت تر قهرمان داستانش را بپذیرد اما برد پیت علی رغم فرم ایده آل همیشگی که داشته ( و در این فیلم هم دارد ) ، قهرمانی نیست که بتواند فیلم را کاملا به جلو هدایت کند و تماشاگر هم بطور کامل و مستحکم پشت او بایستد. در اینکه برد پیت یکی از بهترین های هالیوود است شکی نیست اما « جنگ جانی زد » مشخصاً ایده آل او در بازیگری نبوده و نخواهد بود. 

در نهایت درباره « جنگ جهانی زد » تنها می توان گفت که اثری به شدت تبلیغاتی با دامنه فکری وسیع و البته کاملا عجیب نویسندگانش بوده است که موضوعات سیاسی روز را در قالب اتفاقات عجیب و غریب ( آوازخوانی! ) در قالب یک اثر بلاک باستری روانه سینماها کرده اند. « جنگ جهانی زد » از لحاظ فنی ارزش بالایی دارد و قابل دفاع است اما از لحاظ محتوایی فاقد ارزش هست و پیامهای سیاسی اش هم کهنه و بی تاثیر است. 

 

منتقد : میثم کریمی

 

 

تعداد دیسک بلوری : 1 عدد دیسک 50 گیگابایت

  

قیمت : 360000 ریال   

حمل و نقل : 50000 ریال

 

جهت خرید این محصول بعد از ثبت نام در سایت, و سپس واریز مبلغ فوق (مبلغ ناچیزی به عنوان کارمزد تراکنش بانکی علاوه بر مبلغ فوق از حساب شما کسر می شود) مشخصات کامل خود را شامل نام و نام خانوادگی به همراه آدرس و کد پستی, لیست سفارش (اسم فیلم مورد نظر),شناسه پیگیری پرداخت (شماره تراکنش) و در صورت لزوم شماره موبایل (اختیاری) را در قسمت ارتباط با ما و یا به ایمیل 8ktv.us@gmail.com ارسال کنید  تا در اسرع وقت محصول سفارش داده شده شما ارسال گردد.

 

 توجه  خیلی مهم  :  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه اول (درگاه پرداخت پی لاین) ارسال شماره تراکنش pAYLINE به سایت 8KTV الزامی است

  

همچنین  در صورت پرداخت آنلاین با درگاه دوم (درگاه پرداخت جهان پی) پر کردن تمام فیلدها و سپس ارسال شناسه پیگیری پرداخت به سایت 8KTV الزامی است

 

در صورت اشتباه فرستادن شناسه پیگیری پرداخت جهان پی و یا شماره تراکنش pAYLINE وبسایت 8KTV هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد

 

تخفیف ویژه 8KTV :  کاربرانی که حداقل 3 فیلم خریداری نمایند مبلغ 3000 تومان از هر فیلم تخفیف خواهند گرفت

  

حداقل زمان ارسال محصول : 2 هفته 

 

 

اطلاعات فنی فیلم بلوری

 
DISC INFO:

Disc Title:     World.War.Z.2013.1080p.BluRay.3D.AVC.DTS-HD.MA.7.1-PublicHD
Disc Size:      42,242,403,211 bytes
Protection:     AACS
BD-Java:        Yes
Extras:         Blu-ray 3D
BDInfo:         0.5.8

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00800.MPLS
Length:                 1:56:01.746 (h:m:s.ms)
Size:                   41,158,115,328 bytes
Total Bitrate:          47.30 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-4 AVC Video        25808 kbps          1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 MVC Video        10962 kbps                          

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             English         4911 kbps       7.1 / 48 kHz / 4911 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             Portuguese      640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -4dB

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         27.138 kbps                    
Presentation Graphics           English         34.562 kbps                    
Presentation Graphics           French          26.888 kbps                    
Presentation Graphics           Spanish         23.749 kbps                    
Presentation Graphics           Portuguese      22.285 kbps
 
World War Z (2013)
 
درگاه پرداخت آنلاین پی لاین
  

درگاه پرداخت آنلاین جهان پی

 

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
شماره تلفن
توضیحات

لینک ثابت


نظرات


0 دیدگاه


    هیچ نظری برای این مطلب ارسال نشده است ! اولین نفر باشید ...

ایجاد یک نظر


دیدگاه شما:

برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: